Şişli Tercüme Bürosu

Şişli tercüme bürosu, çeviri alanında gerekli tüm ihtiyaçları karşılayacak hizmetler sunmaktadır. Geniş kapsamlı tercüme hizmetleri; ev ödevlerinden resmi evraklara, sağlık belgelerinden kişisel dökümanlara kadar birçok yazılı metni kapsar. Bu sayede hangi sektörde olursa olsun, herhangi bir belgenin profesyonel bir şekilde hazırlanması mümkündür.

Alanında uzman çevirmen kadrosu, hata oranı sıfır olacak şekilde ve anlam bütünlüğünü koruyan çevirilerle tıpkı direkt olarak ana dilde yazılmış gibi kaliteli metinlere imza atar. Müşteri memnuniyeti yüksek ve İngilizce’den Almanca’ya kadar birçok yabancı dile hakim olan Şişli tercüme bürosu hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Şişli Yeminli Tercüme Bürosu

Resmi olarak çevirmenlik mesleğini icra etmeye yetkili olan kişilere yeminli tercüman denir. Adından da anlaşılacağı gibi bu çevirmenler, noter huzurunda yemin etmek suretiyle yeminli tercümanlık ünvanını almaya hak kazanır. Yeminli tercümanlar resmi devlet belgelerini veya hukuki evrakların çeviri işlerini yapma yetkisine sahiptir.

Şişli tercüme bürosu tüm resmi evraklarınızın çeviri işlemleri için yeminli tercümanlarla çalışmaktadır. Tercüme hizmetlerine, anadil seviyesinde metin sağlamanın yanı sıra teknik terimlerin detaylı açıklamaları da dahildir. Siz de tüm hukuki belgelerinizin noterden onaylı tercümanlar tarafından çevrilmesi için büromuzla iletişime geçebilirsiniz.

Şişli Tercüme Ofisinden Alabileceğiniz Hizmetler

Her geçen gün gelişen teknoloji, pek çok eylemin kolaylıkla gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Bu durum, pek çok yeni sektörün gelişmesine de olanak sağlamıştır. Bu sebepten dolayı globalleşen dünyada yabancı dillerde oluşturulan klasör sayısı da hâliyle katlanarak artmıştır. Örneğin, yurtdışındaki bir üniversiteden eğitim almak, uzaktan eğitim ve öğrenim platformlarının gelişmesiyle birlikte artık eskiye göre çok daha olağan bir durumdur. Ancak yine de akademik makalelerin ve belgelerin Türkçe dışındaki farklı dillerde düzenlenmesine gereksinim duyulur.

Şişli tercüme bürosu da akademik tercüme alanı başta olmak üzere tüm alanlarda gerekli ihtiyaçları karşılamaya hazırdır. Sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren büromuzun çevirileri kalite standartlarına göre en üst düzeydedir. Hız ve kaliteyi bir arada değerlendiren profesyonel tercümanlarımız çalışmalarını titizlikle sürdürür ve vaktinde teslim eder.

Şişli Tercüme Bürosu Hangi Dillerde Hizmet Verir?

Şişli tercüme bürosu, herhangi bir belge için yabancı dilin bilinmediği durumlarda veya yalnızca tercüman tarafından çevrilmesi gereken hâllerde sürece dahil olur. Hukuki dokümanlardan tutun akademik metinlere, sağlık hakkındaki yazılardan teknik içeriklere kadar geniş çerçevede en kalifiye hizmeti sağlar.

Tercümanlık bürosunun bünyesinde Türkiye’de sıklıkla kullanılan birçok yabancı dil yer alır. Çeviri hizmetlerinin dahil olduğu dil seçenekleri aşağıdaki gibidir:

 • İngilizce
 • Arapça
 • Fransızca
 • Almanca
 • Rusça
 • Felemenkçe
 • İtalyanca

Sahip olduğunuz metnin, yukarıda listelenen dillere en kaliteli şekilde tercüme edilmesi için direkt olarak büromuzla irtibata geçebilirsiniz.

Şişli Yeminli Diploma Tercümesi

Şişli tercüme bürosu, her türlü öğrenci belgesi, lise diploması, üniversite diplomasını itinayla istenen dile çevirir. Diplomanın yanı sıra yurtdışı denklik belgesi, başarı belgesi tercümeleri de dahil edilmiştir. Büromuz dil çevirisi işlemlerinde detaylara oldukça önem verir. Metinlerde cümle anlamı aynen korunarak hatasız olarak tercüme işlemi tamamlanır.

Şişli Noter Onaylı Tercüme

Noter onaylı tercüme, Şişli tercüme bürosu bünyesinde yer alan profesyonel yeminli tercümanlar tarafından titizlikle yapılır. Ardından noter tasdiki alınıp gerekli mühürler eklenir. Yurt dışına gönderilecek dokümanlar veya bazı resmi işlemler için noter onayının alınması gerektiği unutulmamalıdır. Eğer isterseniz noter onaylı tercüme ve onay almış olan tüm belgeler adresinize kargo ile iletilir.

Şişli Sözlü Tercümanlık

Sözlü tercüme, tıpkı yazılı tercüme gibi bir profesyonel çeviri hizmetidir. Sözlü çeviri, herhangi bir dilde konuşma yoluyla aktarılan bir bildirimin anlamı ve bütünlüğü korunarak eş zamanlı veya ardıl bir şekilde yapılır. O yüzden bu çeviri türü simultane çeviri veya konsekütif çeviri olarak da adlandırılır. Sözlü çeviri en çok konferans, röportaj gibi farklı dilde kurulan anlık iletişimlerde kullanılır.

Şişli tercüme bürosu, sözlü çeviri hizmeti de sunmaktadır. Uzman tercüman, konuşmacıyla birlikte söz konusu etkinliğe katılır. Çevirisi yapılan konuşma, direkt olarak bir veya birkaç cümlelik bölümler halinde topluluğa herkesin duyacağı şekilde aktarılır. Özellikle konferanslarda çevrilen sözler kulaklıkla aktarılır. Ayrıca televizyonlardaki bazı canlı yayınlarda başka bir dilde konuşan kişinin sesinin üzerine simultane olarak da çeviri sesli olarak yayına yansıtılır.

Şişli Vize Tercümanlık

Vize alınması gereken bir yurt dışı seyahati öncesinde tüm gereken evrakların tümü yabancı ülke yetkililerine eksiksiz olarak sunulmalı ve çevirileri yapılmalıdır. Şişli tercüme bürosu vize evraklarının tercümesi konusunda sizlere en iyi hizmeti sunar. Noter onaylı konsolosluk belgesinin yanı sıra vize belgesi çevirisi de yeminli çevirmenlerimiz aracılığıyla tercüme edilip imzalanır. Noter onayı da büromuz tarafından yerine getirilerek size vaktinde iletilir.

Schengen vizesi başta olmak üzere diğer ülkelerin vize sürecinde Türk vatandaşlarından birçok belge talep edilmektedir. Pasaport, kimlik, ehliyet, diploma başta olmak üzere banka bilgileri ve tapu çevirilerini herhangi bir eksikliğe mahal vermeden çözmek için Şişli tercüme bürosu ile iletişim kurabilirsiniz.

Şişli Apostil Tercüme

Kaymakamlıklar ve valilikler tarafından ücretsiz olarak sağlanan apostil hizmeti kapsamında bir belgenin gerçek olduğu onaylanır. Böylece apostil tasdikine sahip olan söz konusu doküman, bazı yabancı devletlerde de yasal bir belge olarak kabul edilir. Apostil düzenlemesi 6 Ekim 1961’de yürürlüğe girmiş olup Lahey Konferansı’na üye veya taraf olan ülkeleri kapsar.

Yurt dışından Türkiye’ye gelecek olan belgede apostil zorunluluğu varsa ilk olarak bu gerekliliğin yerine getirilip getirilmediği kontrol edilir. Ardından apostilli dokümanın çevirisi yapılıp tasdiklendikten sonra size iletilir. Türkiye’den yurt dışına gidecek olan bir belge için ise önce tercümenin tamamlanıp ardından kaymakamlık veya valilikten apostil temin edilir. Apostil gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Evlilik evrakları
 • Vekaletler
 • İkametgah
 • Ehliyet
 • Doğum belgesi

Apostil işleminin tamamlanması için resmi makamlara başvuru yapmak çok sınırlı zamanı olanlar için oldukça zordur. O yüzden Şişli tercüme bürosu ile hemen kontak kurarak tüm bu işlemlerin hızlıca ve kaliteli bir şekilde çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Şişli Tıbbi Tercüme

Sağlık alanında farklı dillere çevrilmesi gereken pek çok belge bulunur. Kişisel olarak sağlık durumunun bildirilmesi, bir engel durumu varsa iletilmesi, doktorlardan temin edilen reçetelerin tercümesi en önemlileridir. Ayrıca kılavuzlar, broşürler ve hatta medikal sektördeki dergi ve kitapların çevirisi de oldukça bu alanda değerlendirilir. Medikal temalı konferanslarda simultane çeviriler de göz önüne alındığında sağlık tercümesi hem sözlü hem de yazılı çeviriyi kapsar.

Sağlık tercümesi icra eden bir çevirmen, tıbbi terimler hakkında geniş bilgi sahibi olmak zorundadır. Aksi hâlde yapılan terminoloji hataları makaleler ve raporlarda çok daha kritik hatalara sebep olabilir. Keza sağlık belgelerinde de aynı özenin gösterilmesi hayati önem taşır. Şişli tercüme bürosu sağlık alanındaki çevirilerin öneminin farkında olup metinlere sektördeki tecrübesini titizlikle yansıtır.

Şişli Resmi Belge Tercüme

İkametgâh, kimlik, pasaport, diploma, ehliyet gibi devlet makamları tarafından verilen belgelerin tümü resmi belge olarak sınıflandırılır. Bu belgeler yurt içinde veya yabancı ülkelerde günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan dokümanlardır. En uygun fiyat avantajlarıyla Şişli tercüme bürosu aracılığıyla dokümanları özenle tercüme ettirebilirsiniz.

Şişli Tercüme Fiyatları Ne Kadar?

Şişli tercüme bürosu yeminli tercümanlık alanında en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sunmayı ilke edinmiştir. Bu kapsamda uzman ekibimiz ihtiyaçlarınızı bütçe dostu bir bakış açısıyla ele alır. Müşteriyi baz alan bakış açısıyla gereken en kısa sürede en kaliteli hizmete ulaşmanız esastır. Eğer yeminli tercümanlarımız aracılığıyla uygun fiyat politikasıyla üst düzey kalitedeki çeviri hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız siz de hemen büromuzla irtibat kurabilirsiniz.

Yorum Yapın

Translate »