Nikah Tercümanlığı

Günümüzde birçok insan eğitim, tatil, ticari faaliyet veya yaşamak için Türkiye’yi tercih etmektedir. Değişik amaçlarla Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu insanların resmi dairelerde birçok işlemi olmaktadır. Türkiye Cumhuriyetinde resmi dairelerde tüm işlemler ise Türkçe dilinde yapılmaktadır. Türkçe dilini yeterince veya hiç bilmeyen yabancı uyruklu vatandaşların ileride sorun yaşamaması adına her türlü resmi işlemleri Noter Yeminli Tercüman ile yapılmaktadır. Nikâh işlemleri de bu resmi işlemlerden biridir. Türkçe bilmeyen yabancı uyruklu kişilerin Nikâh işlemlerinde ilgili dilde bir Noter Yeminli Tercüman hazır bulunur. Nikâhın geçerli olması için Nikâh Memurunu sözlerini anlayarak cevaplamak gereklidir. İşte tam bu esnada Noter Yeminli Tercüman gelin-damat ve Nikah Memuru arasında iletişimi tercüme yaparak gerçekleştirir. En mutlu olduğunuz bu günde de her dilde her çeviride başarının adresi Bulvar tercüme.

Nikâh Tercüme işlemlerimiz sadece Nikâh anında yapılacak tercüme ile sınırlı kalmamakta öncesinde gerekli olan evrakların Noter Onaylı Tercüme işlemlerini de yapmaktayız.

Nikah için Yabancı uyruklu vatandaştan;

1) Noter Onaylı Pasaport Tercümesi

2) Apostilli Bekarlık Belgesi

3) Apostilli Doğum Belgesi istenmektedir.

Yabancı uyruklu kişi ilgili Bekarlık ve Doğum belgesini kendi ülkesinden getirecekse mutlaka kendi ülkesindeki T.C Büyükelçiliğine onaylatmalı veya Apostil onayı alması gereklidir. Eğer bu belgeleri Türkiye’deki ilgili Konsolosluklardan alacaksa noter onaylı yeminli tercümesi yapıldıktan sonra İstanbul’da bulunması halinde, İstanbul Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğü, Ankara’da olması halinde ise T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanması gerekmektedir.

Bulvar Tercüme Bürosu olarak diğer tercüme alanlarında olduğu gibi Nikâh başvurusunda gerekli evrakların Noter Onaylı tercümesi ve Nikâh esnasında Sözlü Tercümanlarımız ile alanında da uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

İstanbul en iyi tercüme büroları arasında yeralan Bulvar Tercüme ile görüşüp fiyat almadan kararınızı vermeyin.

Translate »